Zabiegi modelujące sylwetkę

Poniżej znajdziecie Państwo opis wykonywanych przeze mnie operacji. Techniki operacyjne, jak i moje doświadczenie są w ciągłym rozwoju. Jeśli zdecydujecie się na wykonanie zabiegu,  zapraszam na konsultację, która ma na celu szczegółowe i wyczerpujące przekazanie informacji medycznych. Efekt operacji osiągamy razem – współdziałając.

Zobacz galerię przed-po

Opis zabiegów

Liposukcja jest jednym z najpopularniejszych obecnie zabiegów stosowanych w chirurgii plastycznej. Wbrew powszechnej opinii, nie jest to zabieg stosowany w celu utraty masy ciała a jedynie jako „modelowanie” jego niedoskonałości poprzez pozbycie się miejscowych depozytów tłuszczu. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów aparatów do liposukcji – m.in. najprostsze aparaty mechaniczne, następnie ultradźwiękowe, liposukcja wodna oraz liposukcja wspomagana np. laserem lub plazmą. Odessana tkanka tłuszczowa, po opracowaniu, może być wykorzystana np. do powiększenia piersi, korekcji nierówności pourazowych ciała czy wypełnienia zmarszczek twarzy. Jednakże, w ciągu pierwszych 6 miesięcy po podaniu około 50% tkanki tłuszczowej ulega wchłonięciu – stąd w celu uzyskania dużego powiększenia, czy masywnej odbudowy tkanek, mogą być potrzebne kolejne zabiegi. Liposukcja jest zabiegiem bezpiecznym, z trwałymi efektami pooperacyjnymi. W zależności od rozległości zabiegu, wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, przewodowym lub ogólnym. Po zabiegu konieczne jest noszenie uciskowych ubranek mających na celu utrzymanie efektu operacji oraz zalecane są drenaże limfatyczne.

Znaczna utrata masy ciała, ciąża, jak i upływ czasu, pozostawiają swój ślad w postaci luźnych tkanek powłok jamy brzusznej, często z rozejściem kresy białej mięśni prostych brzucha, bądź przepuklinami. Wiele kobiet nie akceptuje wyglądu swojego brzucha i szuka pomocy w gabinecie chirurga plastyka. W większości przypadków do korekcji potrzebny jest zabieg abdominoplastyki – czyli chirurgicznej korekcji powłok jamy brzusznej. Polega on na odpreparowaniu skóry i tkanki podskórnej do wysokości łuków żebrowych i usunięciu nadmiaru skóry. W części przypadków konieczne jest także zeszycie pochewek mięśni prostych brzucha, czy plastyka przepuklin, co pozwala wytworzyć pożądaną przez pacjentki talię i płaski brzuch. Co ciekawe, w przypadku tego zabiegu pępek wycinany jest z powłok brzucha, który następnie na swojej szypule wszywany jest w nowe miejsce. Abdominoplastyka u części pacjentek może być poprzedzona liposukcją powłok brzucha co pozwala na odtworzenie harmonijnego wyglądu. Zabieg operacyjny wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub przewodowym tzw. „w kręgosłup”. Cięcie operacyjne prowadzone jest nisko, często z wykorzystaniem blizny po cięciu cesarskim, przedłużone w kierunku kolców biodrowych. Blizna pooperacyjna zazwyczaj ukrywana jest w linii bielizny. Po operacji pozostawione są dreny operacyjne na 2-3 dni, konieczne jest także noszenie specjalnego ubranka uciskowego przez okres co najmniej 4 tygodni. Obowiązuje także całkowity zakaz wysiłku fizycznego, w tym przede wszystkim dźwigania a także większej aktywności sportowej przez okres około 6tyg.

Zarówno ramiona, jak i uda są miejscami, które mogą ulec znacznym zniekształceniom, w związku z gwałtownym, masywnym schudnięciem, jak i upływem czasu. Najczęściej obserwujemy nadmiar wiotkiej skóry i nieregularne rozmieszczenie depozytów tłuszczowych, które utrudniają noszenie odzieży, dbanie o higienę, jak i powodują masę kompleksów. Leczenie operacyjne jest leczeniem z wyboru. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym lub przewodowym, może przebiegać jedno- lub dwuetapowo. W pierwszym etapie, jeśli jest to konieczne, przeprowadzamy liposukcję, usuwając nadmiar tkanki tłuszczowej. Po zabiegu, przez około miesiąc obowiązuje noszenie ubrania uciskowego i unikanie wysiłku. Po pół roku wykonujemy drugi etap operacji- usunięcie nadmiaru wiotkiej skóry. Po operacji często pozostawiane są dreny, które usuwamy w 2 dobie od zabiegu. Szwy skórne zdejmujemy w 14 dobie. Blizna znajduje się w dolnym biegunie ramion i w przyśrodkowej linii ud.  W tej okolicy blizny pooperacyjne należy otoczyć szczególną troską, stosujemy masaże, plastry i maści silikonowe. Efekt operacji jest trwały, gdyż powstała blizna stabilizuje tkanki w tych okolicach.